حضرت معصومه (س)
حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیهادرخانه ی عصمت و طهارت چشم به جهان گشود، مادرش نجمه سلام الله علیهاو پدرش امام هفتم، حضرت امام موسی کاظم علیه السلام و برادرش امام رضاعلیه السلام بود.زندگی نامه


نام شریف آن حضرت، فاطمه کبری سلام الله علیها و القابش معصومه، طاهره، حمیده و برّه، رشیده، تقیّه،کریمه اهل بیت و عالمه آل طه و... می باشد. در اول ذیقعده سال ۱۷۳ (هـ.ق) در مدینه به دنیا آمد و در سن ۲۸ سالگی در دهم ماه ربیع الاول ۲۰۱ در قم وفات یافت. [۱]

ادامه مطلب

طبقه بندی: چهارده معصوم (ع)،  تاریخی،  مذهبی، 
برچسب ها: حضرت معصومه (س)، خواهر امام رضا (ع)، فاطمه معصومه (س)، قم، امام رضا (ع)، امام موسی کاظم (ع)، عمه سادات (س)،  

تاریخ : چهارشنبه 30 دی 1394 | 17:34 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات
فدائیان اسلامفدائیان اسلام گروهی بودند كه در اردیبهشت 1324 با رد اندیشه­های كسروی و با رهبری نواب صفوی شروع به فعالیت كردند و برای رسیدن به هدف خود یعنی برپایی حكومت اسلامی و اجرای احكام اسلام به اقداماتی از جمله ترور كسروی، هژیر، رزم­آرا، و مانند اینها دست زدند كه خیلی از این اقدامات را با هماهنگی با آیت‌الله كاشانی انجام دادند تا جایی كه خارجیان رهبر آنها را اغلب كاشانی می‌دانستند؛ درحالی­كه فدائیان اسلام بیشتر از رده‌های طبقه پایین جامعه بودند اما كاشانی از طبقه متوسط سنتی بود (اگرچه نواب صفوی در بحبوحه­ی ملی­شدن صنعت نفت، كاشانی را رهبر معنوی فدائیان اسلام دانست).

ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی،  تاریخی،  مذهبی، 
برچسب ها: فدائیان اسلام، نواب صفوی، حكومت اسلامی، ملی شدن صنعت نفت، رزم آرا، كسروی، هژیر،  

تاریخ : شنبه 19 دی 1394 | 22:39 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات
تاریخ : جمعه 18 دی 1394 | 21:04 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

فیلم مستند فعالیت بهائیت در ایران / لینک مستقیم دانلود

«خداوند گناه هرکسی را می­آمرزد مگر گناه کسی را که دینی ساخته است.»

پیامبر اکرم (ص)

 قریب ۱۶۰ سال پیش، استعمارگران که بارها در چپاول ثروت کشورهای اسلامی بخصوص ایران، به سد مستحکم اسلام و تشیع برخورد کرده بودند، دست به کار فرقه­سازی با استفاده از جوانک جویای نام شیرازی، علی­محمدباب فرزند میرزا رضای بزاز، شدند. شاگرد مکتب سید کاظم رشتی، که ابتدا خود را جان­نثار و عبد حضرت مهدی (عج) معرفی می­کرد، به تحریک دیگران خود را ابتدا باب و سپس امام زمان، پیغمبر و حتی خدا نامید و اسلام را منسوب شده خواند؛ و بلاخره به واسطه شورش طرفدارانش بدستور وزیر باکفایت وقت، امیر کبیر، و با حکم فقها معدوم شد. پس از او حسینعلی نوری یا بها، با حمایت­های بی­دریغ استعمارگران روس و انگلیس به جانشینی رسید و پس از تبعید به عراق، در ترکیه ادعای پیغمبری و خدایی کرد و خود را خدای خدایان نامید و فرقه­ی جدید بهائیت را بنیان نهاد.

فیلم مستند بهائیت در ایران

فیلم مستند بهائیت در ایران

فیلم مستند بهائیت در ایران، حاوی مطالبی نظیر تاریخچه­ای از شکل­گیری فرقه­ی انحرافی بهائیت به دست استعمارگران، وضعیت فعلی سردمداران آن و بخشی از نقشه­ی ۵ ساله­ی بیت العدل (مستقر در شهر حیفای فلسطین اشغالی)، طرح­های تبلیغاتی بهائیت در کشورهای مختلف، روش­های تبلیغاتی بهائیان، فعالیت­های بهائیان در ایران، اعزام ۱۳ نفر از اعضا به دبی و کلمبیا برای انجام طرح روحی، جذب افراد از طریق طرح روحی، ایجاد گروه­های آموزشی هدف و توزیع کتب طرح تواندهی نوجوانان (در سه گروه سنی ۱۱ تا ۱۴ ساله)، اعلام شکست طرح روحی، برپایی کلاس­های آموزشی بهائیت در مناطق حاشیه­ای شهر شیراز، بخشی از فیلم تبلیغاتی بهائیت در شیراز (تهیه شده توسط فعالان بهائی)، می­پردازد؛ و برای اولین بار در سایت مبین مدیا برای دانلود با لینک مستقیم قرار گرفت.

فیلم مستند بهائیت در ایران

فیلم مستند بهائیت در ایران

مدت زمان: ۲۶ دقیقه

کیفیت: VCDRip (خوب)ادامه مطلب برچسب ها: بهایت، بهائیان، بابیت، علی محمد باب، بهاالله، شیخیه، بابیه،  

تاریخ : جمعه 18 دی 1394 | 20:43 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

میرزا تقی خان امیر کبیر, صدراعظم مشهور دورهٔ ناصرالدین شاه قاجار

میرزا تقی خان امیر کبیر, صدراعظم مشهور دورهٔ ناصرالدین شاه قاجار.نام اصلی امیرکبیر محمد تقی بود که بعدها تقی گفته می‌‌شد و عناوین و القابی که به دست آورد بدین قرار است: کربلایی محمد تقی- میرزا محمدتقی خان- مستوفی نظام- وزیر نظام- امیر نظام- امیر کبیر-

 امیر اتابک اعظم(شوهر خواهر ناصر الدین شاه نیز شد).ادامه مطلب

طبقه بندی: علمی،  سیاسی - اجتماعی،  تاریخی،  مذهبی، 
برچسب ها: میرزا تقی خان امیر کبیر، امیر کبیر، کربلایی محمد تقی، صدراعظم ناصرالدین شاه قاجار، نقش امیرکبیر در انهدام بابیت و بهائیت،  

تاریخ : جمعه 18 دی 1394 | 19:48 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

فضیلت قرائت "دعای ندبه" در صبح آدینه + دانلود شرح دعای ندبهمحدث نوری نقل میكند در كنار حرم عسكریین علیه السلام شخصی بود به نام آقا محمد به نقل از مادرش نوری در سرداب مشغول به خواندن دعای ندبه بود كه حضرت مهدی(عج) در آنجا می آیند و با او ملاقات می كنند.

یکی از تکالیف و آداب شیعیان در عصر غیبت، ناله کردن و نُدبه نمودن و تاسف خوردن به غیبت «امامشان» است.ندبه به معنای خواندن، گریه بر شخص مرده همراه با ذکر خوبی‌های او می‌باشد

این دعا مشتمل بر عقائد شیعه و تأسف بر غیبت مهدی است که از امام ششم شیعیان نقل گردیده و به خواندن آن در چهار عید:جمعه، عید فطر، عید قربان و عید غدیر توصیه شده‌است.

دعای ندبه را امام صادق (علیه السلام) به شیعیان زمان خویش آموختند و امرفرمودندكه این دعا در اعیاد چهارگانه جمعه،فطر،غدیرو قربان خوانده شود. 

همچنین در زمان غیبت حضرت صاحب الزمان این دعا می تواند باعث تجدید عهد و میثاق با صاحب الزمان (عج) باشد. این دعا بیان تاریخی ازحضور اولیای خدا بر روی زمین تا حضرت مهدی(عج) میباشد.

صدرالاسلام همدانی در كتاب خود (تكالیف الآنام) در رابطه با فضیلت دعای ندبه گفته است:هرگاه در جایی با حضور قلب و اخلاص تمام و توجه به مضامین عالی آن خوانده شود نه تنهاعنایت و توجه امام زمان را به آن مكان جلب میكند بلكه باعث حضور حضرت در آنجا میگردد.

 بسیاری از اولیا با خواندن این دعا با حضرت مهدی(عج) ملاقات داشته اند. 

محدث نوری نقل میكند در كنار حرم عسكریین علیه السلام شخصی بود به نام آقا محمد به نقل از مادرش نوری در سرداب مشغول به خواندن دعای ندبه بود كه حضرت مهدی(عج) در آنجا می آیند و با او ملاقات می كنند.

دانلود شرح دعای ندبه 


ادامه مطلب

طبقه بندی: آخر الزمان،  امام زمان ( عج )،  چهارده معصوم (ع)،  مناجات با خدا،  مذهبی، 
برچسب ها: فضیلت دعای ندبه، صبح آدینه، دانلود شرح دعای ندبه، دعای ندبه با صدای استاد فرهمند،  

تاریخ : جمعه 18 دی 1394 | 19:29 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات
دانلود کتاب توقیعات امام زمان (عج)


برای دریافت روی جمله زیر کلیک کنید

نامه های امام زمان (عج)

صلوات جهت تعجیل در امر فرج حضرت (عج)

طبقه بندی: آخر الزمان،  امام زمان ( عج )،  چهارده معصوم (ع)،  علمی،  تاریخی،  مذهبی، 
برچسب ها: نامه های امام زمان (عج)، توقیعات امام زمان (عج)، توقیعات صادره از ناحیه مقدسه (عج)،  

تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394 | 16:59 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات
شیخ مفید
شیخ مفید یکی از مشاهیر علما و مراجع بزرگ شیعه در عصر خویش بود و از آغاز زندگی با قرآن و کتب دینی انس داشت. او از نوجوانی سال‌ها از مکتب، شیخ صدوق، ابو غالب الزراری و ابن جنیدبهره مند بود و در سایه کوشش و تحقیقات خود به مقام علمی و سمت استادی نایل آمد.

معرفی اجمالی


در عصر مفید، بغداد مرکز علوم اسلامی بود و در پایگاه خلفای عباسی، فقه مذاهب مختلف تدریس می‌شد و در کنار مکاتیب، مکتب شیخ مفید جلوه خاصی داشته و از رونق بیشتری برخوردار بود. مفید در عصر خودش از مبتکران علم کلام و فقه استدلالی به شمار می رفت. امام زمان (عج) درباره او ضمن توقیعی خطاب به وی می فرماید: «شیخ السدید و مولی الرشید الاخ الولی الناصر لنا...».
شیخ طوسی درباره او می گوید: «ابو عبدالله مفید، معروف به ابن معلم، از متکلمان طایفه امامیه است که در فقه و کلام بر همه مقدم، فکرش عالی و حاضر جواب بود. ریاست شیعه در آن زمان به وی منتهی می شد».

ادامه مطلب

طبقه بندی: امام زمان ( عج )،  علمی،  تاریخی،  مذهبی، 
برچسب ها: شیخ مفید، محمد بن محمد بن نعمان،  

تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394 | 16:39 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

وهابیون به این اکتفا نمی‌کنند که فقط شیعه‌ای را بکشند و به شهادت برسانند بلکه اموال شیعیان را نیز غارت می‌کنند، به ناموس‌شان تجاوز و به دختران شیعه بی‌حرمتی می‌کنند.
مکتب شیعه از قدیم مدافع مظلوم بوده و متاسفانه امروز شیعه از هر زمان دیگر خودش مظلوم تر است و این مظلومیت باعث می شود که با خانواده های عزادار پاکستان اظهار همدری کنیم. مظلومیت فقط مختص آن عزیزانی که شهید شده اند نیست، بلکه بیشترین ظلمی که الان دارد انجام می شود نسبت به خانواده های این شهدا است، نسبت به همسران و فرزندان این شیعیان مظلوم در پاکستان. یعنی این جنایتکارانی که خون شیعه را می ریزند و ادعای کافر بودن شیعیان را دارند به همین اکتفا نمی کنند که فقط شیعه ای را بکشند و به شهادت برسانند، بلکه اموال شیعیان را نیز غارت می کنند، به ناموس شیعیان تجاوز می کنند، به دختران شیعه بی ادبی و بی حرمتی می کنند، و اینها بیشتر مظلومیت شیعه است و جای تأسف دارد و اظهار همدری با آنان لازم است.

چون موضوع بحث بررسی ضوابط تکفیر از دیدگاه وهابیت و سلفی‌هاست، احمد عابدی، کارشناس فرقه‌شناسی و استاد حوزه و دانشگاه عباراتی را از کتاب‌های وهابیون استخراج کرده که ببینید اینها چه کسانی را کافر می دانند و نوع برخورد ما در برابر اینها باید چگونه باشد.

کتاب التکفیر (3 جلدی) تألیف حسن بن علی از اساتید دانشکده‌ی اصول دین در دانشگاه ملک خالد عربستان، صفحه 387 جلد 1، می‌گوید: "ان المسلمین کفروا" همه ی مسلمانان کافر شده اند "لانهم ینطقون  بالشهادة" بخاطر اینکه مسلمانان به زبان شهادتین را می‌گویند "ولکن لا یعرفون معناها و لا یعملون بمقتضاها"  ولی مسلمانان کافر شده اند بخاطر اینکه معنای شهادتین را نمی دانند و به مقتضای شهادتین عمل نمی کنند، "فهم و إن صاموا و صّلوا  و حجّوا"  هرچند نماز بخوانند، روزه بگیرند و حج انجام دهند "فهم کفارٌ" اینها کفارند، "مثلهم فی ذلک مثل الوت الملح التی کتب علیها سُکَ" مسلمانان مثل یک چاه نمک هستند، که رویش بنویسید "شکر". "فالکتابة لا یغیر من الواقع شیء" اگر روی نمک بنویسند شکر باز نمک، نمک است، یعنی این مسلمانان کافر هستند ولی روی‌شان نوشته مسلمان، پس همگی کافرند.ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: به بهانه کشتار شیعیان پاکستان، هر که "شیعه" را مسلمان خطاب کند کافر است!،  

تاریخ : دوشنبه 14 دی 1394 | 15:50 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات
 
شهادت شیخ جلیل القدر اسلام شهید شیخ نمر باقر النمر را بر ساحت مقدس حضرت بقیه الله( عج ) و نایب بر حق ایشان امام خامنه ای (مد ظله العالی) و تمام آزادگان جهان تسلیت عرض می نمایم.طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: شهادت شیخ جلیل القدر اسلام شیخ شهید شیخ نمر باقر النمر،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 18:11 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

سخنان رهبر انقلاب درباره شهادت عالم مؤمن و مظلوم شیخ نمر

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در جلسه‌ی درس خارج فقه، جنایت بزرگ عربستان سعودی در به شهادت رساندن عالم مؤمن و مظلوم، شیخ نمر باقر النمر را به‌شدت محکوم کردند و با تأکید بر لزوم احساس مسئولیت دنیا در قبال این جنایت و جنایات مشابه سعودی در یمن و بحرین، خاطرنشان کردند: بدون تردید خون به ناحق ریخته‌ی این شهید مظلوم به سرعت اثر خواهد کرد و دست انتقام الهی گریبان سیاستمداران سعودی را خواهد گرفت.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: این عالمِ مظلوم نه مردم را به حرکت مسلحانه تشویق می‌کرد و نه به صورت پنهانی اقدام به توطئه کرده بود، بلکه تنها کار او، انتقاد علنی و امر به معروف و نهی از منکرِ برخاسته از تعصب و غیرت دینی بود.
رهبر انقلاب، شهادت شیخ نمر و ریختن به ناحق خون او را خطای سیاسی دولت سعودی خواندند و افزودند: خداوند متعال از خون بی‌گناه نمی‌گذرد و خون به ناحق ریخته، بسیارسریع دامان سیاستمداران و مجریان این رژیم را خواهد گرفت.
ایشان با انتقاد شدید از سکوت مدعیان آزادی، دموکراسی و حقوق بشر و حمایت آنان از رژیم سعودی که خون بی‌گناه را تنها به خاطر انتقاد و اعتراض به زمین‌ می‌ریزد، تأکید کردند: جهان اسلام و همه‌ی دنیا باید نسبت به این قضیه احساس مسئولیت کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای آزار و شکنجه‌ی مردم بحرین توسط نظامیان سعودی و تخریب مساجد و خانه‌های آنان و همچنین بیش از ۱۰ ماه بمباران مردم یمن را نمونه‌های دیگری از جنایات رژیم سعودی خواندند و تأکید کردند: کسانی که صادقانه به سرنوشت بشریت و سرنوشت حقوق بشر و عدالت علاقه‌مند هستند، باید این قضایا را دنبال کنند و نباید نسبت به این وضعیت بی‌تفاوت باشند.
رهبر انقلاب همچنین افزودند: یقیناً شهید شیخ نمر مورد تفضل خداوند خواهد بود و بدون شک دست انتقام الهی گریبان ظالمانی را که به جان او تعدّی کردند خواهد گرفت و این همان چیزی است که مایه‌ی تسلّی است.طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: شهید شیخ نمر باقر النمر، آل سعود، امام خامنه ای،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 18:08 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

مراقب باشیم آلوده نشویم...

روزهای سرد زمستونی که از برف و بارون خبری نیست ، هوا رو به آلودگی میره و اگه همچنان باد و بارونی نیاد ، روز به روز این آلودگی بیشتر میشه. نکته ی قابل تامل اینکه معمولاً آلودگی هوا ناشی از رفتارهای اشتباه خودمونه که یا با کارهای مثل قطع درختان به محیط زیست آسیب زده ایم و یا با کارهایی مثل استفاده ی فراوان از خودرو هوا رو آلوده تر کرده ایم. بنابراین طبیعیه که برای اصلاح شرایط باید رفتارهای خودمون تغییر کنه و اصلاح بشه و مراقبت هایی نسبت به خودمون داشته باشیم. دوستان خوب؛ آلودگی هوا، عمدتاً جسم مون رو نشونه میگیره و تنفس و سلامتی مون رو به خطر میندازه اما یه آلودگی هایی جدی تری هم هست که روح و روان و فکر و همه ی زندگی ما رو تهدید می کنه: * گاهی ذهن مون پر از آلودگی هایی مثل سوءظن و بداندیشی میشه، * گاهی زبون مون آلوده به بدزبونی و ناسزا و تهمت و دروغ میشه، * گاهی رفتارمون آلوده به خیانت و فریبکاری میشه، * گاهی یه رابطه ی آلوده شکل میگیره و گاهی یه دوست آلوده رو وارد فضای زندگی مون می کنیم. این آلودگی های ذهنی و رفتاری وقتی در وجود ما، خونه ی ما و در نهایت در جامعه ی ما منتشر بشه، درون مون رو بیمار، زندگی مون رو پر از تنش و بحران و جامعه مون رو به فساد و تباهی می کشونه. واقعیت اینه که وقتی نگاهی به دنیای دور و برمون می کنیم، می بینیم که روز به روز این آلودگی ها بیشتر و بیشتر میشه. به عنوان نمونه، ارتباط های آلوده و خیانت نه تنها از گذشته بسیار بیشتر شده بلکه حتی قبح و زشتی اون از بین رفته و عجیب تر اینکه خیلی ها متوجه این آلودگی ها و تبعات منفی ناشی از اون نیستن. در صورتی که می بینیم به واسطه ی همین آلودگی ها: * سال به سال رونق ازدواج کمتر میشه * روابط نامشروع بیشتر میشه * به آمار طلاق و جدایی افزوده میشه. در مورد آب و هوا هر روز اعلام میشه که آلودگی هوا از مرز هشدار فراتر رفته و به شرایط بحرانی رسیده اما کافیه یه نگاهی در فضای اینترنت و دنیای مجازی، به برخی سایت ها وشبکه های اجتماعی بیندازین تا متوجه بشین آلودگی های اخلاقی مدت هاست که از مرز هشدار فراتر رفته و بحرانی شده است. برخلاف آلودگی هوا که عمدتاً کودکان و سالخورده ها و بیماران رو در معرض خطر قرار میده، آلودگی های اخلاقی، همه رو و خصوصاً جوون ها و افراد سالم و پاک رو تهدید می کنه. بنابراین یادمون باشه که هیچ کدوم مون از این آسیب مصون و ایمن نیستیم و باید در شرایطی که هوای اخلاقی دنیا روز به روز آلوده تر میشه باید اولاً خودمون آلوده نشیم ثانیاً مراقب اطرافیان مون باشیم و به پاکی هوای محیط مون کمک کنیم

موفق باشین سیدمجتبی حورایی  
طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: هشدار جدی !! هوا آلوده تر می شود!!، مراقب باشیم آلوده نشویم...، سیدمجتبی حورایی،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 17:54 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات


ﺍﻳﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺗﻮ ﺍﺳﭙﺎﻧﯿﺎ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺷﺪﻩ، ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺑﻪ ﺗﺼﻮﯾﺮ ﮐﺸﯿﺪﻥ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﺍﺯ ﻟﺤﺎﻅ ﻣﺮﺗﺒﻪ ﻭ ﺭﺗﺒﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﺮ ﺍﺯ ﻣﺴﯿﺤﯿﺎﻥ ﻭ ﯾﻬﻮﺩﯾﺎﻥ ﻗﺮﺍﺭ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﻭ هماﻧﻄﻮﺭ ﮐﻪ ﻣﯿﺒﯿﻨﯿﺪ ﺯﯾﺮ ﭘﺎﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺍﻣﺎ ﻣﻮﺭﺩ اﻧﺘﻘﺎﺩ ﺷﺪﯾﺪ ﯾﻬﻮﺩﯾﺎﻥ ﻗﺮﺍﺭ ﮔﺮﻓﺘﻪ ﻓﮑﺮ ﻣﯿﮑﻨﯿﺪ ﺩﻟﯿﻠﺶ ﭼﯽ ﺑﺎﺷﻪ؟

ﻛﺴﻲ ﻛﻪ ﺍﻳﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺭﻭ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﺍﺯﺵ ﭘﺮﺳﻴﺪﻥ :ﻫﺪﻓﺖ ﺍﺯ ﺳﺎﺧﺖ ﺍﻳﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪﭼﻴﺴﺖ ؟؟
ﺍﻭ ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ ﻛﻪ ﻳﻬﻮﺩﻳﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﺍﺯ ﻣﺴﻴﺤﻴﺎﻥ ﻭ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻣﻴﺨﻮﺍﻧﻨﺪ ﻭ ﻣﺴﻴﺤﻴﺎﻥ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﺎﻻﺗﺮ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥﻣﻴﺨﻮﺍﻧﻨﺪ ﺑﺨﺎﻃﺮ ﻫﻤﻴﻦ ﻣﻦ ﺍﻳﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺭﺍ ﺳﺎﺧﺘﻢ ﺗﺎ ﺑﮕﻮﻳﻢ ﺁﻧﻬﺎ ﺳﺨﺖ ﺩﺭﺍﺷﺘﺒﺎﻫﻨﺪ !!!  ﺍﺯ ﺍﻭ ﭘﺮﺳﻴﺪﻥ ﺧﺐ ﺑﺎ ﺍﻳﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﻛﻪ ﺗﻮﭼﻴﺰﻱ ﺭﺍ ﺛﺎﺑﺖ ﻧﻜﺮﺩﻱ ﺟﺰ ﮔﻔﺘﻪﻫﺎﻳﺸﺎﻥ !!!
ﺟﻮﺍﺏ ﺩﺍﺩ ﻭ ﮔﻔﺖ : ﻛﺎﻓﻴﺴﺖ ﺁﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ ﺍﺯ ﺳﺠﺪﻩ ﺑﺮﺧﻴﺰﺩ ﺁﻧﮕﺎﻩ ﻣﺘﻮﺟﻪﻣﻴﺸﻮﻳﺪ ﻛﻪ ﭼﻪ ﺑﻼﻳﻲ ﺳﺮ ﻳﻬﻮﺩﻳﺎﻥ ﻭﻣﺴﻴﺤﻴﺎﻥ ﻣﻲ ﺁﻳﺪ
ﺍﯾﻦ ﻣﺠﺴﻤﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﺍﮔﺮ ﻣﺴﻠﻤﺎﻧﺎﻥ ﻗﯿﺎﻡ ﮐﻨﺪ ﺑﺎﻗﯽ ﺳﻘﻮﻁ ﺧﻮﺍﻫﻨﺪ ﮐﺮﺩ ...
طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: مجسمه ای راجع به مسلمانان،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 17:32 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

روحیه بی تفاوت و خنثی نداشته باشیم...


قبل از هر چیز باید بگم که نگران نباشین و هیچ اتفاقی نیافتاده و خدا رو شکر نه هواپیمایی سقوط کرده و نه کسی جونش رو از دست داده. ولی یک چند دقیقه ای تامل کنین و لطفاً این صفحه رو تا آخر بخونین. شما به محض اینکه این عنوان «سقوط هواپیمای مسافربری» رو دیدین، با نگرانی و حساسیت، روی اون کلیک کردین تا این صفحه رو باز کنین و ببینین چه اتفاقی افتاده و آیا خدایی ناکرده، باز هم تعدادی از هموطنان مون رو توی یه سانحه ی هوایی از دست دادیم. اینها نشون میده که شما روحیه ی خیرخواهی و دلسوزی دارین و حقیقتاً دوست ندارین حتی شاهد یه اتفاق ناگوار برای یه نفر یا یه خانواده باشین. این روحیه خیلی خوبه و باید بابت اون خدا رو شکر کرد. اما نکته ی قابل تاملی که میخوام باهاتون درمیون بذارم اینه که ما معمولاً از سقوط یه هواپیما و فوت هموطنان مون متاثر میشیم ولی وقتی متوجه میشیم یکی از عزیزان، دوستان، بستگان یا اطرافیان ما دچار یه سقوط اخلاقی و معنوی شده، گاهی چندان حساسیتی نشون نمیدیم و این با روحیه ی خیرخواهی و انسان دوستی جور درنمیاد! اگه شما متوجه بشین یه جایی توی کشورمون زلزله اومده و هموطنان مون آسیب دیدن و به کمک نیاز دارن، هرطوری که هست به فکر می افتین که شما هم یه کاری بکنین و بی تفاوت نباشین. دوستان خوبم؛ سقوط های اخلاقی و معنوی نیز یه حادثه ی بزرگ و یه فاجعه ی مصیبت باره. بیاین تصمیم بگیریم وقتی از سقوط اخلاقی و معنوی کسی باخبر میشیم هم به فکر بیفتیم و با حساسیت و نگرانی به دنبال چاره باشیم. ممکنه یکی از دوستامون دچار یه بحران اخلاقی شده، ممکنه یکی از بستگان مون ارتباطش با خدا کمرنگ یا قطع شده، شاید یکی از اطرافیانمون به اعتیاد مبتلا شده باشه، شاید یکی از همکاران مون به یه رابطه ی آلوده مبتلا شده و داره خواسته یا ناخواسته به همسرش خیانت می کنه. همه ی اینها یه جور سقوط اخلاقی و معنویه و اون چیزی که مهمه اینه که روحیه ی بی تفاوت و خنثی نداشته باشیم. هرچند ممکنه کار زیاد و فوق العاده ای از ما برنیاد اما از همون کار کمی که به ذهن مون میاد و می تونیم انجام بدیم دریغ نکنیم                                                        

موفق باشین سیدمجتبی حورایی .
طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی، 
برچسب ها: سقوط هواپیمای مسافربری!!!!!، سیدمجتبی حورایی،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 17:13 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

 چگونه "اندلس" با بی حجابی سقوط کرد

اندلسحجاب یکی از اصول ارزشمند اسلامی است که اثرات اجتماعی و تمدنی بسیار مثبتی دارد و عدم رعایت آن می تواند حتی یک تمدن را مضمحل می کند همانطور که در تاریخ اسلام نمونه آن را در داستان اندوهبار سقوط اندلس در اروپا داریم.


یکی از آسیب های اجتماعی امروز جامعه ما بدحجابی است، بد نیست به ریشه تاریخی بدحجابی و بی حجابی در ایران پرداخته شود. علت های گوناگونی را می توان برای بد حجابی و بی حجابی و ترویج آن در جوامع اسلامی از جمله ایران جستجو نمود. اما از نگاه تاریخی دوره رضاخان و سفر او به ترکیه مرحله تاسف باری در گسترش بی حجابی در ایران است.


ادامه مطلب

طبقه بندی: سیاسی - اجتماعی،  تاریخی، 
برچسب ها: اندلس، بد حجابی،  

تاریخ : یکشنبه 13 دی 1394 | 16:58 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | نظرات

  • paper | سبزک | تبلیغات متنی
  • ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

    شبکه اجتماعی فارسی کلوب | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو | Buy Website Traffic