تبلیغات
مدینة العلم - اسرار موفقیت / ارزش فکر

ارزش فکر

هر انسانی در مغز خود، دارای گنجهای پرقیمت و گرانبهائی است که بوسیله فکر و اندیشه می‌تواند آنها را به دست آورد، و از این گنجینه پر ارزش استفاده نماید.
متأسّفانه برخی از مردم به جای اینکه از گنجهای پرقیمتی که در وجودشان قرار دارد، استفاده کنند، به جستجوی دفینه‌ها و اموالی که در زیر خاک پنهان شده، می‌پردازند!
اگر آنان بدانند خداوند گنجینه‌هائی به مراتب بهتر از دفینه‌هائی که در جستجوی آن هستند، به رایگان در وجودشان قرار داده است، هیچ گاه عمر خود را در آن راه از دست نمی‌دهند. آنان برای یافتن زر و سیم، خاکها را زیر و رو می‌کنند و غوّاصان برای بدست آوردن جواهرات در اعماق آبها، غوطه‌ور می‌شوند؛ ولی مردان خود ساخته برای بدست آوردن گنجینه‌های واقعی ، در افکار و اندیشه‌های خویش غوطه‌ور می‌شوند.
حضرت امیرالمؤمنین‌علیه السلام در نهج البلاغه می‌فرمایند:
اَلْمُؤْمِنُ مَغْمُورٌ ... بِفِکْرَتِهِ.(1)
مؤمن در افکار خویش غوطه‌ور است.
او از اعماق دریای بیکران افکار خویش، گوهرهای گرانبهایی را می‌یابد که گنجینه‌های طلا توان برابری با آنها را ندارد.
او از ژرفای افکار خویش، جواهراتی را بدست می‌آورد که ارزش آنها جاویدان و ابدی است و قیمت واقعی و ارزش نهائی آنها را در دنیای دیگر و در جهان آخرت درک می‌کند.
غوطه‌ور شدن در افکار - نه توهّمات - روح را تقویت می‌کند و برای دست‌یابی به گنجینه‌های اسرار آماده می‌سازد؛ با فکر و اندیشه، روح و روان شما پرورش می‌یابد و ورزیده می‌شود. همان گونه که تمرینات جسمی، ورزش بدن است و جسم انسان را پرورش می‌دهد، فکر و اندیشه مثبت، روح و روان او را تقویت نموده و پرورش می‌دهد. زیرا تفکّر یک نوع آموزش به ضمیر ناخودآگاه است. به وسیله تفکّر، حالات باطنی تقویت می‌شود و قدرتهای روحی انسان آشکار می‌شود. زیرا فکر پرورش دهنده و تکامل بخش روح است.
طبقه بندی: اسرار موفقیت، 
برچسب ها: اسرار موفقیت، سیّد مرتضی مجتهدی سیستانی،  

تاریخ : شنبه 7 فروردین 1395 | 18:25 | نویسنده : Mohammad Saleh Ali Akbari | اندکی تعقل...

  • paper | سبزک | تبلیغات متنی